Data publikacji: 2024-07-03
, autor: Marcin Wysocki

Jak naprawić klimatyzację w ciężarówce?

Niesprawność? Słaba wydajność? Jeśli chcesz dowiedzieć, się jak naprawić klimatyzację w ciężarówce, sprawdź ofertę Thermotec na 2024 rok.

Niesprawna klimatyzacja w pojazdach użytkowych, szczególnie tych najcięższych, może być przyczyną znacznego pogorszenia komfortu, a co za tym idzie koncentracji i uwagi kierowcy. Nietrudno sobie wyobrazić, jakim zagrożeniem bywa rozpędzone 40 ton ze zmęczonym kierowcą.

W dobie zmian klimatycznych, upałów możemy spodziewać się nie tylko w czasie tras na południu Europy, ale także w Polsce i naszym regionie, gdzie lato nadchodzi coraz szybciej oraz bywa bardziej upalne. To ostatni dzwonek, aby dokonać nie tylko serwisu, ale i napraw układu klimatyzacji w pojazdach ciężarowych.

Dopasowujemy ofertę do oczekiwań klientów

W sezonie 2024 – jak co roku – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mechaników ciężarowych, przygotowaliśmy szeroką gamę asortymentu potrzebnego do napraw.

Zaufanie jakim klienci obdarzają markę Thermotec, pozwala nam cały czas reagować na potrzeby rynku i stale rozszerzać gamę produktów i części serwisowych. Ze swojej strony dążymy do podnoszenia jakości produktów Thermotec – co przekłada się na zmniejszenie poziomu reklamacyjności poszczególnych indeksów.

Miło nam poinformować, że poziom reklamacji naszych części zbliżony jest do produktów OE, co w przypadku kompresorów Thermotec daje reklamacyjność na poziomie 0,5 % (reklamacji uznanych), gdzie producenci OE mieszczą się w przedziale 0,2%- 0,5%, a popularne zamienniki w przedziale 1%-2,5%.

W przypadku skraplaczy Thermoteca osiągnęliśmy wynik 0,2 % (reklamacji uznanych), gdzie zarówno producenci OE, jak i popularni producenci zamienników znajdują się w zakresie 0,07%- 0,58%.

ThermotecProducenci OE
Kompresory0.5%1.00 - 2.50%
Skraplacze0.2%0.07 - 0.59%
uznanych reklamacji

Szeroka oferta dla różnych potrzeb

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, w obecnym sezonie przygotowaliśmy do sprzedaży 635 referencji kompresorów, 821 referencji skraplaczy, 380 referencji sprzęgieł oraz bardzo szeroką gamę dedykowanych przewodów do klimatyzacji nie tylko do segmentu truck, ale także Off Highway, autobusów i aut osobowych.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami w ofercie złączek Thermotec do przewodów gumowych – indeksy rozpoczynają się od znaków KTT400.

Kliknij, aby poznać ofertę Thermotec w Inter Cars e-Catalog!


Oferta Thermotec w Inter Cars jest ciagle poszerzana. Posiadamy części do klimatyzacji samochodowych, autobusowych, agro, maszyn budowlanych, jak i chłodnictwa transportowego. Dzięki tak szerokiej gamie produktów, jesteśmy w stanie konkurować z firmami wyspecjalizowanymi w poszczególnych gałęziach motoryzacji

Zaufanie klientów do marki Thermotec widać po wynikach sprzedaży

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się nasza cykliczna promocja na klimatyzację. Dotyczy ona całego asortymentu części do napraw układów klimatyzacji wszystkich producentów (kompresory,, skraplacze, osuszacze, zawory rozprężne, parowniki, cewki, sprzęgła, przewody, itd.). Mając na uwadze płynące z rynku prośby, czas trwania promocji został wydłużony. W tym roku trwa od początku kwietnia do końca lipca. Warto zaznaczyć, że warsztaty, które w okresie trwania promocji zrobią zakupy w sieci Inter Cars mogą liczyć na refundację w formie doładowania do karty przedpłaconej Edenred, a 15 najlepszych klientów z całej Polski spędzi niezapomniane chwile na wspólnym evencie, który odbędzie się w drugiej połowie września.

Szczegóły dotyczące promocji można znaleźć w Inter Cars e-Catalog oraz u swoich Przedstawicieli Handlowych.

Czytaj także:

Zdobywaj umiejętności naprawy ciężarówek jak zawodowi sportowcy trofea

Terenowa prezentacja Forda F-LINE

Co to jest tachograf inteligentny, od kiedy i kogo obowiązuje?

Atrakcyjny zawrót głowy – relacja z Konferencji Inter Cars Autobus & Silnik