Data publikacji: 2020-08-26

Inter Cars wspiera 5. Bieg po oddech

Bieg  po oddech to inicjatywa organizowana przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Wydarzenie ma zadanie zwrócić uwagę na problemy osób cierpiących na tę chorobę, a także zebrać środki, potrzebne im do codziennego funkcjonowania. Inter Cars zdecydował się pomóc organizatorom i został jednym z partnerów wydarzenia.

5 bieg po oddech.png

Bieg po oddech tradycyjnie organizowany był w polskiej stolicy Tatr, Zakopanem. W tym roku  jednak, ze względu na panującą na świecie pandemię, wydarzenie przybrało nieco bardziej wirtualną formułę. Wystarczy w okresie między 16 sierpnia a 5 września przebiec 5 km w dowolnym miejscu, a następnie zgłosić organizatorom przebieg trasy i uzyskany czas.

Pakiety startowe kosztują 39zł i 69zł.

Wirtualna forma Biegu po oddech pozwoli zebrać niezbędne środki na pomoc podopiecznym fundacji, chorym na mukowiscydozę. Ze względu na częste zaostrzenia i konieczność leczenia zakażeń bakteryjnych, chorzy są zmuszeni nie tylko do regularnych wizyt w poradniach, ale również do leczenia w warunkach szpitalnych, co w dobie pandemii stanowić może dodatkowe zagrożenie.

Szczególną troską objęci muszą zostać chorzy po przeszczepach płuc i wątroby, których system odpornościowy jest osłabiony przez stosowanie leków immunosupresyjnych. Obecnie dochodzi jeszcze obawa przed nieznanym wirusem i trudnymi do oceny konsekwencjami dla osób zarażonych.

Wielki finał wirtualnego Biegu po oddech odbędzie się 8 września 2020 r. To szczególna data, bowiem tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Mukowiscydozy. To właśnie wtedy wszyscy, którzy ukończą bieg i udokumentują swój start, wezmą udział w losowaniu wspaniałych nagród, ufundowanych m.in. przez Inter Cars.