Data publikacji: 2019-06-27

Galaxy w Inter Cars

Jako marka należy do grupy Alliance Tire Company (ATC), założonej w 1950 roku. Sama marka Galaxy powstała w 1989 roku w Stanach Zjednoczonych, a obecnie produkuje opony w dwóch nowoczesnych fabrykach w Indiach, gdzie poddawane są one stałej kontroli. W 2016 roku grupa ATG przejęta został przez japoński koncern Yokohama. 

galaxy.jpg

Galaxy specjalizuje się głównie w oponach przemysłowych. Gama obejmuje ok. 30 bieżników z zastosowaniem w przemyśle oraz ok. 30 bieżników OTR. Wraz ze wzrostem popularności marki w Stanach Zjednoczonych podjęta została decyzja o wprowadzeniu oferty opon rolniczych uzupełniając potrzeby rynku w zakresie ogumienia radialnego, a także podstawowej gamy opon diagonalnych. Opony radialne na profil 85, a także na profil 70, pokrywają znaczną część zapotrzebowania na opony o równoległym typie budowy kordu. Każdy z bieżników przemysłowych oraz rolniczych zaprojektowanych przez Galaxy spełnia określone potrzeby konsumentów korzystających z danego wzoru w określonych warunkach, czasem na bardzo wymagających podłożach. Przykładem może być model Work Master dobrze sprawdzający się w użytkowaniu drogowym, a także zapewniającym dobrą trakcję na grząskim podłożu.

Marka Galaxy zyskała uznanie w wielu europejskich krajach, między innymi w Niemczech, Francji, Włoszech czy Anglii. Czołowi producenci maszyn budowlanych typu skid steer wybrali na pierwszy montaż modele takie jak Hulk czy Beefy Baby. Markę Galaxy wybrało również JCB, czy CNH. Na rynku polskim Inter Cars jako pierwszy wprowadza pełną gamę produktów rolniczych oraz przemysłowych dostępnych w ofercie Galaxy.

Galaxy Multi Tough – opona z zastosowaniem przemysłowym, bardzo dobrze spisująca się na utwardzanych powierzchniach. Bieżnik zapewnia dobrą trakcję podczas poruszania się maszyny w przód oraz tył, a jego ułożenie zapewnia długie przebiegi oraz płynność jazdy, dzięki czemu opona sprawdza się w użytkowaniu zarówno po drodze, jak i poza nią. Radialna budowa opony sprawia, że poruszanie się w każdych warunkach jest bardzo komfortowe.

Galaxy Work Master – opona z zastosowaniem przemysłowym, znakomicie sprawdzająca się w warunkach wymagających wysokiej trakcji np. na grząskich podłożach. Układ żeber bieżnika został zaprojektowany tak, aby zapewniać dobre samooczyszczanie się opony na każdym podłożu. „Przemysłowa” mieszanka gumy użyta w produkcji opony oraz poszerzany w środkowej części opony bieżnik zapewniają jej wydłużony czas eksploatacji.

Galaxy Super Industrial Lug – opona z zastosowaniem przemysłowym, klasyczny bieżnik z przeznaczeniem do koparek czy koparko-ładowarek. Opona została zaprojektowana tak, aby łączyć wytrzymałość z możliwością pracy w każdych warunkach. Duża ilość gumy w środkowej części bieżnika zapewnia długie przebiegi opony, a jodła na barkach opony przekłada się na dobrą trakcję. Produkt wybierany przez czołowych producentów maszyn przemysłowych jako ogumienie na pierwszy montaż.

Podobne artykuły

Najłatwiejszy sposób wyszukiwania części!

Najłatwiejszy sposób wyszukiwania części!

Jak zarządzać warsztatem w kryzysie pandemii - Bezpłatny webinar dla warsztatów.

Jak zarządzać warsztatem w kryzysie pandemii - Bezpłatny webinar dla warsztatów.

Księgowość elektroniczna w czasie epidemii?

Księgowość elektroniczna w czasie epidemii?

Kierowco, dbaj o swoje bezpieczeństwo i wrzuć bieg na zdrowie!

Kierowco, dbaj o swoje bezpieczeństwo i wrzuć bieg na zdrowie!