Data publikacji: 2023-07-11

Dlaczego wysokiej jakości złącza do przyczep są koniecznością?

Każdy system jest tak dobry, jak jego komponenty - kluczową rolę odgrywają złącza, ponieważ jeśli sygnał nie może być prawidłowo przesłany od nadajnika do odbiornika, funkcjonalność całego systemu będzie ograniczona.

Typowe złącza przyczep do pojazdów użytkowych
Patrząc na technologię pojazdów użytkowych, bardzo ważnym połączeniem jest to między ciężarówką a przyczepą, ponieważ istnieją różne sygnały, które muszą być przesyłane tam i z powrotem między pojazdami i które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze i zabezpieczenia ładunku. Najpopularniejsze typy złączy do tych zastosowań to 15-pinowy system złączy zgodny z normą ISO 12098 (używany głównie do przesyłania sygnałów świetlnych) oraz system ABS/EBS zgodny z normą ISO 7638-1 (używany głównie do przesyłania sygnałów dotyczących układu przeciwblokującego).

Wyzwania w codziennym użytkowaniu - EURO 6 i ADR
W wymagającym środowisku transportu drogowego system złączy przyczepy - składający się głównie z gniazd, wtyczek i kabli spiralnych - musi sprostać różnym wyzwaniom, takim jak na przykład zgodność z przepisami ADR dotyczącymi transportu towarów niebezpiecznych lub możliwość zastosowania w pojazdach spełniających normę emisji spalin Euro 6.

Oczywiście pojazdy użytkowe używane do transportu towarów niebezpiecznych muszą spełniać najwyższe standardy, aby uniknąć wypadków. Ważny jest tutaj każdy element pojazdu - w tym złącza między pojazdem ciągnącym a przyczepą. Muszą one na przykład spełniać wysokie wymagania w zakresie wodoszczelności: jeśli woda może przedostać się do układu elektrycznego pojazdu przez złącze przyczepy, może to doprowadzić do awarii pojazdu, a tym samym zagrozić ruchowi drogowemu. Ponadto gniazdo i wtyczka muszą być zaprojektowane tak, aby zapobiec przypadkowemu odłączeniu.

Jeśli chodzi o normę Euro 6, odpowiednie silniki w połączeniu z owiewkami i elementami aerodynamicznymi mogą powodować bardzo wysokie temperatury. Ponieważ obszar między ciężarówką a przyczepą jest prawie zamknięty, występujące przepływy powietrza mogą zwiększyć temperaturę w tej ograniczonej przestrzeni do ponad 100°C - znacznie więcej niż w konwencjonalnych pojazdach. W związku z tym istnieją również wyższe wymagania dotyczące stabilności termicznej okablowania elektrycznego.

Złącza do przyczep w jakości OEM firmy ERICH JAEGER
ERICH JAEGER jest producentem złączy do przyczep i kabli do pojazdów użytkowych, który zmierzył się z tymi wyzwaniami. Firma była jedną z pierwszych, które opracowały kable wytrzymujące temperatury do 125°C i odpowiednie dla pojazdów Euro-6. ERICH JAEGER mógł przy tym polegać na wieloletnim doświadczeniu w produkcji cewek elektrycznych, dzięki czemu jego inżynierowie byli w stanie wykorzystać zaawansowaną technologię polimerową i techniki produkcyjne, aby utrzymać elastyczność i stabilność wymiarową kabli spiralnych Euro 6 nawet w wysokich temperaturach.

Co więcej, produkty ERICH JAEGER są certyfikowane zgodnie z przepisami ADR od wielu lat, a certyfikaty te są regularnie odnawiane. Oczywiście w uzyskaniu tych certyfikatów pomaga fakt, że firma jest dostawcą dla wszystkich głównych producentów OEM na rynku samochodów ciężarowych i naczep. Produkty ERICH JAEGER zawsze spełniały standardy bardzo wysokiej jakości, co znajduje również odzwierciedlenie w produktach przeznaczonych na rynek części zamiennych. 

Produkty ERICH JAEGER oznaczają:

  • Komponenty na rynek wtórny w jakości OEM
  • Kable zgodne z ADR
  • Kable spiralne odpowiednie dla pojazdów Euro 6
  • Łatwa instalacja i naprawa
  • Dziesięciolecia doświadczenia w zakresie złączy do przyczep
Czytaj także: 

Konsolidacja w imię obrony interesów branży

Milwaukee Automotive Tour w Inter Cars

Wybrane gamy produktów Fuchs do końca lipca dodatkowo z nagrodami

Podobne artykuły

NextETRUCK – pionierski projekt Ford Trucks kształtujący przyszłość logistyki

NextETRUCK – pionierski projekt Ford Trucks kształtujący przyszłość logistyki

ETM6 Cargo Truck

ETM6 Cargo Truck

Jak sprawnie zamówić szybę w Inter Cars? – Sprawdź naszą infolinię!

Jak sprawnie zamówić szybę w Inter Cars? – Sprawdź naszą infolinię!

Odkryj Inter Cars Ikony Motoryzacji – konkurs na kanałach Social Media

Odkryj Inter Cars Ikony Motoryzacji – konkurs na kanałach Social Media