Data publikacji: 2014-03-10

Trwa akcja Sachs Race Challenge 2014

Polskie przedstawicielstwo ZF Friedrichshafen na konferencji prasowej przedstawiło szczegóły dotyczące tegorocznej akcji Sachs Race Challenge 2014. Akcja jest skierowana do warsztatów samochodów osobowych i ciężarowych kupujących części ZF.   

Trwa akcja Sachs Race Challenge 2014

Dla warsztatów ciężarowych warunkiem udziału w SACHS Race Challenge 2014 jest zakup w okresie od 1 stycznia do 10 maja 2014 roku części marek: Sachs, Lemförder, ZF Parts lub ZF Lenksysteme, o minimalnej wartości (w zależności od wielkości warsztatu) od 4 do 12 tysięcy złotych. W tym roku zaproszenie na Sachs Race Challenge otrzyma łącznie 1200 pracowników wszystkich warsztatów, które zakupią najwięcej części.

Jednodniowe spotkania, których będzie 12, odbędą się w: Słomczynie pod Warszawą, Debrznie i Wrocławiu. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą na torze rallycrossowym. Jak mówił Peter Rothenhöfer (na zdjęciu), dyrektor przedstawicielstwa ZF Friedrichshafen w Polskę, w zeszłym roku w Sachs Roadshow wzięło udział ponad 2300 osób, w tym roku – tylko 1200. Tegoroczna impreza ma mieć bardziej elitarny charakter. Przewidziano specjalne atrakcje dla warsztatów ciężarówkowych, m.in. jazdy sportową ciężarówką oraz spotkanie z Grzegorzem Baranem, wielokrotnym uczestnikiem Rajdu Dakar. Będzie można poznać m.in. szczegóły budowy rajdowej ciężarówki zbudowanej na bazie pojazdu MAN. Program szkoleń obejmuje budowę i działanie układów kierowniczego i zawieszenia oraz napęd hybrydowy. Na szkoleniu posprzedażowym omówiony zostanie temat reklamacji. Nie znamy jeszcze szczegółowej tematyki szkoleń dla warsztatów ciężarówkowych. Nowością jest bankiet zorganizowany na koniec każdego dnia szkoleniowego oraz prezentacja produktów ZF Race – oddziału ZF wytwarzającego części do pojazdów sportowych (układy zawieszenia do F1, sprzęgła, skrzynie przekładniowe). 

Warsztaty, które jeszcze nie zgłosiły się do konkursu, mogą rejestrować się na stronie www.zf.com/pl lub u dystrybutorów uczestniczących w akcji: Inter Cars, Inter Team, Moto-Profil, Auto Partner oraz Gordon.