Data publikacji: 2015-02-02

Sachs Race Cup dla klientów Inter Cars

Na klientów Inter Cars SA z rynku ciężarowego czeka 100 zaproszeń na Sachs Race Cup. To cykl szkoleń dla warsztatów połączony z atrakcjami sportowymi. 

Sachs Race Cup

Dla klientów Inter Cars przygotowano 200 zaproszeń dla rynku osobowego i 100 dla rynku ciężarowego. Zaproszenie można wygrać kupując produkty koncernu ZF, tj. Sachs, Lemfoerder i ZF Parts w okresie 2 stycznia - 10 maja 2015.Laureaci konkursu wezmą udział w jednym z trzech spotkań:

·        Kamień Śląski - 28.05.2015 (czwartek)

·        Tor Jastrząb k. Radomia - 10.06.2015 (środa)

·        Tor Bednary - 18.06.2014 (czwartek).

W ramach całodniowego spotkania uczestnicy skorzystają ze szkoleń oraz instruktaży dotyczących sportowej jazdy. Z tej okazji ZF buduje nowe auta wyścigowe oraz opracowuje specjalne tematy szkoleń. Na uczestników czekają następujące atrakcje:

Praktyczne wskazówki warsztatowe

Klienci z rynku ciężarowego będą się szkolić z nowoczesnych systemów amortyzacji drgań w pojazdach komercyjnych. Uczestnicy uzyskają wiedzę z zakresu budowy i działania amortyzatorów CDC, PDC, CALM, ich montażu i diagnozy systemów tłumiących CDC, PDC, CALM.

Eksperckie szkolenie techniczne

Temat szkolenia ciężarowego to nowoczesne układy sprzęgieł w pojazdach komercyjnych. Szkolenie poruszy aspekty budowy, zasad działania i montażu sprzęgła z samoregulacją X-Tend oraz sprzęgła dwutarczowego. Podczas części praktycznej uczestnicy zajmą się regulacją sprzęgła dwutarczowego oraz sprawdzaniem i korekcją bicia bocznego tarcz sprzęgłowych. Mechanicy dowiedzą się również, jakie problemy najczęściej występujące po wymianie sprzęgieł.

W ramach sportowych atrakcji uczestnicy odbędą serię testów sprawnościowych w specjalnym samochodzie z dwoma przodami. Wykonanie zadania zapewnić może jedynie dobra współpraca kierowców. Kolejne zadanie to umiejętne wychodzenie z poślizgu samochodami z zainstalowanymi trolejami oraz tzw. próba stewarda.

Uczestnicy pokonają też kilka okrążeń toru w specjalnie przygotowanych samochodach marki BMW E46 w specyfikacji wyścigowej pod bacznym okiem instruktora. Najlepsi uczestnicy danego dnia będą walczyć o pierwsze miejsce na podium oraz o atrakcyjne nagrody rzeczowe.