Data publikacji: 2019-05-13

III Międzynarodowy Finał Young Car Mechanic

Ogromne pokłady wiedzy, nieustający entuzjazm i ambicje, by stać się najlepszym Młodym Mechanikiem w Europie. III Międzynarodowy Finał Young Car Mechanic zbliża się wielkimi krokami. Już 26 maja poznamy najzdolniejszego ucznia szkół mechanicznych z Polski i wybranych krajów Europy.

20190412_104042.jpg

Tegoroczna edycja konkursu Young Car Mechanic to już trzecia odsłona rywalizacji, do której zaproszeni zostali uczniowie z innych europejskich krajów, w których Inter Cars prowadzi swoją działalność. W 2017 roku byli to uczniowie z Łotwy i Litwy, 12 miesięcy później dołączyli do nich koledzy z Bułgarii i Estonii. W 2019 roku lista krajów jest jeszcze obszerniejsza – w międzynarodowym finale spotkają się bowiem reprezentanci szkół z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Węgier i Bułgarii.

Wszyscy oni rywalizować będą w dniach 25-26 maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars o tytuł najlepszego młodego mechanika w Europie. Młodzi adepci naprawy pojazdów mechanicznych będą musieli zmierzyć się ze złożonymi zadaniami technicznymi, w trakcie których zostanie oceniona ich praktyczna wiedza oraz umiejętności diagnostyki i naprawy samochodów w warunkach najpełniej oddających realia pracy mechanika.

Rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco – łączna pula nagród dla 3 pierwszych miejsc w
Międzynarodowym Finale Young Car Mechanic 2019 wynosi aż 100 000 zł! Dodatkowo, wszyscy
uczestnicy Międzynarodowego Finału zostaną zaproszeni na wycieczkę do fabryki firmy Elring w
Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

- Young Car Mechanic już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Inter Cars. Jesteśmy dumni, że inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem uczestników, a także partnerów, bez których organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Wspólnie kształcimy nowe pokolenie mechaników, którzy są przyszłością naszej branży – mówi Radosław Sujka, menadżer działu szkoleń Inter Cars

Konkurs co roku wspierają znane i prestiżowe marki, którym zależy na kształtowaniu właściwych wzorców wśród młodzieży. W tym roku Partnerami Strategicznymi, zarówno etapu krajowego, jak i Międzynarodowego Finału są firmy Bosch, Elring oraz ZF Aftermarket, a Partnerami Finału Międzynarodowego będą, poza wyżej wymienionymi, także firmy Hella, Varta, Meyle oraz Motoremo.

Podobne artykuły

Young Car Mechanic 2019 – najlepsi z najlepszych!

Young Car Mechanic 2019 – najlepsi z najlepszych!

Walczyli o tytuł najlepszego młodego mechanika w Polsce

Walczyli o tytuł najlepszego młodego mechanika w Polsce

Szkoleniowy maj z Inter Cars

Szkoleniowy maj z Inter Cars

Szkolenia Inter Cars – wybieraj, co chcesz i czego potrzebujesz

Szkolenia Inter Cars – wybieraj, co chcesz i czego potrzebujesz