Data publikacji: 2016-05-25

Biegacze nie zwalniają tempa

Członkowie Motointegrator Running Team nie zwalniają tempa – uczestniczą w kolejnych imprezach biegowych i bezustannie przygotowują się do następnych, w tym również bardziej ekstremalnych. 


Dużymi sukcesami może pochwalić się Michał Gazarkiewicz. 21 maja wziął on udział w VII Kwidzińskim Biegu Papiernika i wypracował nową życiówkę. Bieg na 10 km ukończył z czasem 0:50:04, tym samym poprawiając swój wynik o 1 minutę. To jednak nie wszystko. Dzień później M.Gazarkiewicz uczestniczył jeszcze w II Sierakowickiej, uznawanej za jedną z najcięższych tras w północnej Polsce. Zakończył go z czasem 1:39:40. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym przypadku najważniejszy był nie tyle sam wynik, co samo dotarcie do mety. Dystans po wymagającym terenie, liczne zbiegi i podbiegi, a także upalna pogoda nie sprzyjały bowiem biegaczom. 

W ten sam weekend Marcin Jaczyński i Łukasz Barszczewski wzięli udział w II Biegu Łomianek. Pierwszy z członków Motointegrator Running Team dystans 10 km pokonał z wynikiem 0:48:30. Z kolei wynik Łukasza to 0:44:23.

Kamil Kujawa uczestniczył w IV Biegu Kwitnących Ogrodów. Na mecie zameldował się po 0:48:40. Z kolei Paweł Falęcki biegł po Złote Jabłko. Nie odpoczywała też reprezentacja z Pomorza, która w składzie Marcin Kucharek i Tomasz Rowiński wystartowała w pierwszym słupskim duathlonie. 

Kolejny nasz zawodnik, Łukasz Pałyga, uczestniczył w Garmin Iron Triathlon w Piasecznie. Musiał nie tylko przebiec ponad 5 km, ale również przepłynąć blisko 1 km i przejechać na rowerze 22,5 km. Ostatecznie zmagania ukończył z czasem 1:41:14, co dało mu 138 pozycję na 250 uczestników.

Członkowie Motointegrator Running Team na tym nie poprzestają. Obecnie część z nich przygotowuje się m.in. do ekstremalnego biegu Runmageddon, który w sobotę (4 czerwca) odbędzie się w Twierdzy Modlin. Będą musieli zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale licznymi, niezwykle wymagającymi przeszkodami. Oprócz tego, w najbliższym czasie czeka ich m.in. półmaraton w Radomiu, nocny półmaraton we Wrocławiu oraz sztafeta firmowa.